RYCHLÝ KONTAKT

APARTMÁNY U KALCŮ
Dolní Věstonice 30
691 29 Dolní Věstonice
tel: +420 606 378 791
napište nám
celoroční ubytování
GPS: 48°53'16.113"N, 16°38'55.744"E

U NÁS NAJDETE:
* celkem 12 lůžek
* ohniště, gril a udírnu
* lůžkoviny v ceně
* povlečení a osuška v ceně
* WIFI internet
* parkování u objektu
* úschovna kol ve dvoře

V NAŠÍ OBCI NALEZNETE:
* obchod a několik restaurací
* vinné sklepy
* ochutnávky vína a burčáku
* vinařská stezka
* hojnost historických památek

ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ:
* CHKO Palava
* Lednicko-valtický areál
* muzeum Věstonické Venuše
* vinné sklepy
* vyhlídkové plavby lodí
* Novomlýnské jezera
* restaurace a obchody

AKTIVITY V OKOLÍ:
* cykloturistika
* turistika
* Aqualand Moravia 6 km
* lázně Lednice
* koupaliště
* přírodní koupání
* vodní sporty
* rybolov
* lyžařský areál ...


DŮLEŽITÉ INFORMACE » O NÁS
O nás

Vážení hosté,

dovolte, abychom vás pozvali do útulných apartmánů u Kalců v Dolních Věstonicích. Apartmány se nacházejí na okraji obce v klidné lokalitě u slepého ramene Dyje. Blízkost Pálavských vrchů a Lednicko-Valtického areálu je ideálním místem pro vaši klidnou dovolenou. Obec je známa svou historickou minulostí, která sahá až do doby kamenné. Z této doby pochází jeden z nejznámějších nálezů - plastika Věstonické Venuše.

Těší nás, že jste z jakéhokoli důvodu navštívili tyto stránky, které prezentují ubytování ve zcela nových apartmánech U Kalců ve vinařské obci Dolní Věstonice. Zveme Vás tímto k návštěvě ať už jste milovníci památek, přírody, rybaření, sportu, nebo jen hledáte místo pro oddech s přáteli u dobrého maravského vína, či odpočinek v kruhu rodinném.

Pro milovníky cykloturistiky májí Dolní Věstonice velice výhodnou polohu, neboť jím prochází několik důležitých cyklotras jak v okolí Pálavy, tak po rakouském příhraničí.

Oblast Pálavských vrchů je nejteplejší oblastí České Republiky s minimem srážek. Přítomnost Novomlýnských nádrží o rozloze 32,32 km2, s celkovým objemem 133,9 mil. m3 vytváří v této lokalitě doslova přímořské klima. To zaručuje turistům, cyklistům či vyznavačům vodních sportů příjemné trávení volného času v kraji s obrovským množstvím historických památek a přírodních krás.

Pokud budete unaveni objevováním turistických skvostů Jižní Moravy , můžete příjemně zrelaxovat při  posezení s přáteli u grilování...

A sílu nabrat při ochutnávání nepřeberného množství kvalitních moravských vín z produkce místních vinařů. Na sklonku léta určitě stojí za zmínku a doporučení specialita českých a moravských vinařů -  burčák, evropský unikát, který se pije pouze u nás.


Tak tedy:

Vítejte v Dolních Věstonicích, na Jižní Moravě, v kraji ušlechtilého nápoje, jakým víno bezesporu je. Přejeme Vám mnoho příjemných chvil při odhalování jeho krásy v místě, kde vzniká.

Na poznání moravského vína vám nebude stačit jeden víkend. K projetí cyklotras nebude stačit týden, museli byste zde být minimálně měsíc, aby jste poznali všechny krásy tohoto koutu naší krásné země.


Na vaši návštěvu se těší majitelé Eva a Dušan Kalců.